​Turnaj 7´s žen – 4.10.2020

V neděli 4.10. 2020 se konal turnaj 7´s žen ORF v Olomouci. Na turnaj jsme odcestovali v sestavě Havelková ©, Oczadlá, Kalvová, Nohejlová, Moníková, Skalová, Kuchyňková, Zavoralová, Žídková a Filsáková, manažerka týmu Čížková a trenér Oczadlý.

V turnaji jsme se měli utkat s teamy Českých Budějovic, Severní Moravy a polského Sosnowiece. Bohužel polky na turnaj nedorazily, a proto jsme sehráli 2 utkání se Severní Moravou. V prvním utkání nás čekal tým Českých Budějovic. V tomto utkání jsme naplno využili naše rychlé hráčky a po pětkách Moníkové, Kuchyňkové a Žídkové jsme ragbistky Budějovic porazili 15:0. Ve druhém utkání nás čekal mnohem lepší soupeř, který nám nedal ani metr zadarmo, team Severní Moravy. Celý zápas se odehrával na polovině našich soupeřek. Bohužel v prvním poločase jsme udělali 4 hrubé individuální chyby, které soupeř nemilosrdně přes celé hřiště potrestal. Do druhé půlky jsme vstoupili s cílem eliminovat naše chyby a druhý poločas jsme po pětkách Filsákové a Skalové a dvou konverzích Skalové vyhráli 14:0, bohužel manko z prvního poločasu jsme nedohnali a prohráli 14:28. K poslednímu utkání jsme opět nastoupili proti teamu Severní Moravy. V tomto utkání začala našim hráčkám docházet fyzická kondice a kupit individuální chyby, kterými jsme soupeřkám lacino darovali pět položení. Za Bejkovnice v tomto utkání 2x položila Kalvová a jednou Kuchyňková. Poslední utkání jsme prohráli tedy 15:35 a celkově se umístili na 2. místě. Do dalších bojů se musíme na soupeřky lépe fyzicky a technicky připravit. Velkým plusem tohoto turnaje byl comeback Kuchyňkové a premiéra Skalové, které potvrdily svůj potenciál do budoucna. Další turnaj těchto týmů by měl proběhnout v Přelouči 1.11. 2020, ale bohužel za současných COVID pravidel je to téměř nemožné, proto budeme v tuto chvíli vyčkávat, zda se situace ohledně pořádání turnaje uvolní.

Za přeloučské Bejkovnice trenér Lukáš Oczadlý.