V domácím utkání s rezervou Tatry rozhodl první poločas

V druhém kolem Českého poháru skupiny D jsme doma přivítali rezervu Tatru Smíchov. Bohužel ani v domácím utkání jsme nedokázali naplnit soupisku a k dispozici bylo jen 17 hráčů. Sestava však vypadala úplně jinak než v Ostravě a pouze Jan Dušek hrál ne na svém typickém postu. Nicméně Honza předvedl velmi dobrý výkon a post rváčka zvládl ve školní stupnici na jedničku. První poločas byl zcela v naší režii a v týdnu zlepšená tréninková morálka a i nedělní dopolední trénink byl znát. Šli jsme rychle do vedení a celý první poločas jsme téměř bezchybně odehráli. Trošku nás trápila koncová přihrávka na kterou jsme se chtěli v druhém poločase více zaměřit. Dobré mlýny a auty nám umožňovaly více hrát s balónem a poločasové vedení 40:5 bylo ovšem vypovídající.

Druhou půlku jsme začali smolně a soupeři darovali hned v 41 minutě jednoduchou pětku, ale to bylo do 67. minuty vše a dalšími třemi pětkami jsme navýšili vedení na pohodných 59:10. Závěr utkání ovládli mladíci Tatrovky, kteří ožili a zle zatápěli naší obraně, která nakonec třikrát povolila. Na našich hráčích byla vidět únava a taky trochu i vypuštění konce zápasu, kdy pohodlný náskok k tomu víc než nabízel. Vítězství je však zcela zasloužené a už vyhlížíme dalšího soupeře, který bude v rámci oslav 50 let založení klubu RC Havířov

RC Přelouč – RC Tatra Smíchov B 59:25 (40:5)
Sestava: Charvát, Čejka, Staněk, Pánek, Jech, Dušek, Krejzl, Preininger, Rozkošný, Kohout J., Chrbolka, Nevrlý, Čížek Jan, Petržilka, Čížek Jakub, střídali, Rosenkranz, Halík
Body: Rozkošný 19 (P,7KPP), Chrbolka 15 (3P), Staněk 10 (2P), Čížek Jan, Krejzl, Petržilka 5
Vedoucí týmu: Martin Kohout