V reprezentačním víkendu se představili i naši odchovanci

O víkendu se naše reprezentace v kategorii U20 a mužů střetla v Petrovicích  s týmem Polska a Německa. Od 13:00 nastoupila U20 k kvalifikačnímu utkání proti Polsku, kdy šlo o postup na ME, které se uskuteční v Portugalsku. Naši mladíci se šance postoupit chopili výborně a především díky povedenému prvnímu poločasu (21:0) zvítězili 31:20. Poláci sice v druhém poločase dotahovali a na položené pětky utkání skončilo dokonce  vyrovnaně 4:4, ale kopáč národního týmu byl 100% a mladící tak mohli slavit vysněný postup do nejvyšší skupiny a budou tak mít možnost si zahrát s velmi silnými týmy z Evropy.  U postupu byl i náš odchovanec Vít Rozkošný, ale bohužel do hry nezasáhl a utkání sledoval  jako náhradník.

Od 15:30 na tým mužů čekalo silné Německo, které několik sezón hrálo nejvyšší skupinu v Evropě (po 6Nations) a od letošního roku spadlo do druhé skupiny, do které by naopak chtělo Česko postoupit. Do utkání v základní sestavě nastoupili hned tři naši odchovanci Jakub Čížek, Jan Kohout a Jan Čížek, který i tým vedl jako kapitán. Úvod zápasu patři jednoznačně Německu a v  11. minutě vedlo 12:0, naši borci však rozhodně nic nezabalili a snažili se hrát a bojovat s velmi silným rojem Německa. Do poločasu však Němci položili ještě jednu pětku a trestný kop a 23:0 tak skončilo první dějství zápasu.. V druhé půlce se bodově prosadil i náš národní tým, kdy položil Němcům tři pětky a korigoval tak jejich čtyři položení v druhém poločase na celkový výsledek 17:49.